Intranet (serwis informacyjny)

intranetPlatforma internetowa Firma 2.0 pozwala na uruchomienie w firmie intranetu informacyjnego. Poprzez dostępne narzędzia można dowolnie zbudować jego strukturę. W tym zakresie firma nie ma żadnych ograniczeń. Na stronach intranetu można publikować zarówno tekst, jak również zdjęcia oraz pliki do pobrania.
 

Najczęściej intranet w formie serwisu informacyjnego wykorzystywany jest do publikacji bieżących informacji dotyczących firmy oraz branży w której firma działa, komunikatów firmowych, regulaminów, procedur, szablonów dokumentów, instrukcji.

Zarządzanie intranetem

Zarządzanie intranetem odbywa się poprzez szereg intuicyjnych narzędzi. Firma może dodać dowolną ilość stron do intranetu, wskazać ich miejsce w strukturze intranetu oraz określić moduł, poprzez który będą dodawane oraz publikowane treści. W ten sposób intranet może składać się z typowych stron opisowych (wykorzystywanych np. do publikacji regulaminów, opisów procedur), informacji przedstawionych w formie aktualności, czy stron na których publikowane będą wyłącznie galerie zdjęć.

Dodanie każdej informacji do intranetu odbywa się przy wykorzystaniu edytora HTML, który zawiera podstawowe funkcjonalności występujące w dostępnych na rynku programach do edycji tekstu.

W przypadku dodawania zdjęć oraz plików są one przetrzymywane w repozytorium plików. Po ich dodaniu do intranetu można je wykorzystywać w wielu miejscach.

Uprawnienia

System uprawnień pozwala na określenie pracowników, którzy będą odpowiedzialni za aktualizację treści znajdujących się na stronach intranetowych. Dodatkowo można wskazać osoby, które będą mogły jedynie redagować informacje w obrębie jednej lub kilku stron. Przydatne to jest w przypadku zarządzania stronami poszczególnych komórek organizacyjnych firmy. Wówczas wybrane osoby z każdego działu zajmują się jedynie aktualizacją informacji w ramach wydziałów, w których pracują.