Urlopy

urlopyModuł urlopów pozwala określać dla każdego pracownika wymiar urlopu, który aktualnie posiada wraz z ilością dni nie wykorzystanych z ubiegłego roku. Natomiast każdy z pracowników ma możliwość wypełnianie wniosków urlopowych w wersji elektronicznej, w którym wybiera termin dni wolnych, rodzaj urlopu, proponowaną osobę zastępującą wraz z uzasadnieniem. W następnym kroku wniosek urlopowy jest opiniowany. Może być zaakceptowany, wstępnie zaakceptowany, jak również odrzucony.
 

Tworzenie planów urlopowych

Wszystkie informacje o urlopach każdego pracownika prezentowane są w kalendarzu. Dzięki temu, osoby akceptujące urlopy mają szybki podgląd do nieobecności pozostałych pracowników. W zbiorczym kalendarzu zaprezentowane są nieobecności pracowników wraz z podziałem na wydziały, w których pracują. Eliminuje to sytuację, w której przełożony udziela zgody na urlop bez wiedzy o innych nieobecnościach pracowników w zarządzanej przez siebie komórce organizacyjnej.

Liczba dni urlopu pozostała do wykorzystania

Bardzo ważną informacją z punktu widzenia pracownika jest liczba dni urlopu, która pozostała mu do wykorzystania w bieżącym roku. Działy personalne bardzo często muszą tracić czas na odpowiadanie pracownikom na takie pytania. Dzięki modułowi urlopy, informacje o aktualnej ilości dni urlopu są dostępne dla niego w każdej chwili, wystarczy zalogować się do platformy.